Kreditas be užstato (2018)

Šiuo metu Lietuvoje yra įsikūrusių labai daug greituosius kreditus suteikiančių firmų. Jų yra tikrai nemažai ir daugelis siūlo beveik tas pačias paslaugas, skiriasi tik kokiomis sąlygomis yra suteikiamas kreditas. Viena iš svarbiausių sąlygų yra užstatas. Daugelis žmonių yra įsitikinę, jog pasiimti greitąjį kreditą be užstato yra beveik neįmanoma. Jie mano, jog tokiu atveju yra būtina turėti nepriekaištingą kreditavimo istoriją, aukštas bei stabilias pajamas. Tačiau tai netiesa. Žinoma, reikia atitikti tam tikrus reikalavimus, bet jie nėra labai griežti arba aukšti.

Kiekviena įmonė kelia vis kitokius reikalavimus, kuriuos turi atitikti klientai. Kiekvienai kredito rūšiai būtinos sąlygos taip pat dažniausiai būna skirtingos, pavyzdžiui, jei asmuo nori imti greitąjį kreditą bedarbiams, jis, savaime suprantama, gali neturėti darbo. Tačiau kredito be užstato reikalavimai klientams maždaug visose įmonėse yra tokie patys arba bent jau panašūs (Findmee).

Būtinos sąlygos nėra labai griežtos, todėl beveik kiekvienas, kuris nori pasiimti greitąjį kreditą be užstato, gali jas atitikti. Dažniausiai klientas, kaip ir imant kitokius kreditus, turėtų būti vyresnis nei 20 metų amžiaus, nes tada yra didesnė tikimybė, jog asmuo turės nuolatinę darbo vietą bei stabilias pajamas. Taip pat yra reikalaujama, kad klientas neturėtų tuo metu paėmęs jokių kreditų. Dar, žinoma, viena iš pagrindinių būtinų sąlygų yra tai, kad besiskolinantysis turėtų gerą kreditavimo istoriją.

Kreditas be Užstato

Tačiau ne kiekvienas asmuo turi nepriekaištingą kreditavimo istoriją. Kai kurie galbūt anksčiau negalėjo grąžinti kredito dėl kokių nors problemų ir dabar turi dėmelę savo kreditavimo istorijoje. Tačiau nėra reikalo dėl to jaudintis. Kai kurios bendrovės nekreipia labai daug dėmesio į kreditavimo istoriją, jeigu klientas turi pastovias pajamas. Deja, jeigu asmuo dėl kokios nors priežasties ne kiekvieną mėnesį gauna algą, pavyzdžiui, dažnai keičia darbovietę, tada įmonė rimtai svarstys ar tam klientui reikėtų suteikti greitąjį kreditą be užstato.

Greitieji kreditai be užstato nelengvai pasiekiami yra ir bedarbiams. Taip yra todėl, kad asmenys, neturintys darbo, automatiškai neturi ir pajamų. Tada jokia įmonė tikrai negalės suteikti kredito be užstato, nes nedirbantis asmuo negalės pateikti garantijų, kad laiku grąžins pasiskolintus pinigus. Tokiu atveju asmuo tikrai privalės užstatyti kokį nors savo turtą. Tačiau tai, kad neturintys darbo klientai negali gauti greitojo kredito, nėra taisyklė.

Galbūt nedirbantis asmuo, kuris nori pasiimti kreditą be užstato, turi kokių nors kitokių pajamų, kurias gauna ne iš darbo. Galbūt pinigų klientas kiekvieną mėnesį gauna iš darbo biržos išmokų. Jeigu tos pajamos yra pakankamos, tada įmonė galbūt suteiks besiskolinančiajam greitąjį kreditą. Deja, greitieji kreditai internetu be užstato gali būti suteikiami ne kiekvienam asmeniui.

Taip būna tada, kai nedirbantysis neturi jokių pajamų – nei iš darbo biržos, nei iš socialinių tarnybų ar panašiai, bei dėl tam tikrų priežasčių negali užstatyti jokio savo turto, arba jo iš viso neturi. Tokiu atveju įmonė tikrai atsisakys suteikti kreditą.

Galbūt tada kreditas internetu nedirbantiems būtų tinkamesnis tokiems klientams, mat ši greitųjų kreditų rūšis yra sukurta specialiai neturintiems darbo asmenims.

Kad ir ką manytų ar sakytų kai kurie žmonės, greitą kreditą be užstato tikrai įmanoma pasiimti. Žinoma, reikia atitikti tam tikrus reikalavimus, tačiau, kadangi jie nėra labai aukšti, beveik kiekvienas juos atitinka. Papildomos būtinos sąlygos egzistuoja neturintiems darbo asmenims, tačiau greitas kreditas nedirbantiems taip pat gali būti suteiktas be didelio vargo.